2017 TEXAS REGION I-AAAA
FOOTBALL SCHEDULES
DIVISION I TEAMS |
DIVISION II TEAMS |
|||
Borger | Andrews | Brownfield |
Fort Stockton |
|
Levelland | Clint | Bushland |
Lamesa |
|
Lubbock Estacado | Clint Mountain View | Dalhart |
Midland Greenwood |
|
Pampa | Fabens | Denver City |
Monohans |
|
San Elizario | Perryton |
Pecos |
||
Seminole |
||||
Sweetwater | ||||
Abilene Wylie | Argyle | Bridgeport |
FW Benbrook |
|
Big Spring | Burkburnett | Graham |
Glen Rose |
|
Brownwood | Decatur | Iowa Park |
Godley |
|
Snyder | Gainsville | Krum |
Hillsboro |
|
Stephenville | Sanger | Vernon |
Venus |
|
Wichita Falls Hirschi | Waxahachie Life |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Dalhart | Won 28-27 |
September 8 | vs Hereford | Lost 42-7 |
September 15 | vs Bushland | Lost 49-28 |
September 22 | at Plainview | Lost 30-0 |
September 29 | vs Perryton | Won 28-8 |
October 6 | at Stratford | Lost 29-13 |
October 13 | OPEN | OPEN |
October 20 | at Pampa | Lost 50-29 |
October 27 | vs Levelland | Lost 52-34 |
November 3 | at Estacado | Lost 20-13 |
November 10 | OPEN | OPEN |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Andrews |
Lost 48-21 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Muleshoe | Won 54-34 |
September 8 | vs Shallowater | Lost 35-20 |
September 15 | vs Andrews | Lost 47-31 |
September 22 | at Brownfield | Won 51-19 |
September 29 | vs Snyder | Won 26-21 |
October 6 | at Bushland | Lost 48-20 |
October 13 | OPEN | OPEN |
October 20 | at Estacado | Lost 45-19 |
October 27 | at Borger | Won 52-34 |
November 3 | vs Pampa | Won 69-28 |
November 10 | OPEN | OPEN |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Clint |
Won 28-7 |
AREA FINALS |
vs Argyle |
Lost 66-8 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Hereford | Lost 35-27 |
September 7 | vs Dumas | Won 48-17 |
September 15 | vs Amarillo Caprock | Won 31-10 |
September 22 | vs Lubbock High | Won 50-0 |
September 29 | at SA Lake View | Won 84-0 |
October 5 | at Shallowater | Won 42-20 |
October 13 | vs Clint Mountain View | Won 42-0 |
October 20 | vs Levelland | Won 45-19 |
October 27 | at Pampa | Won 21-10 |
November 3 | vs Borger | Won 20-13 |
November 10 | OPEN | OPEN |
BI-DISTRICT FINALS |
Won 45-0 | |
AREA FINALS |
vs WF Hirschi |
Lost 41-17 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | vs Littlefield | Won 49-12 |
September 8 | at Perryton | Won 35-0 |
September 15 | vs Hereford | Lost 52-19 |
September 22 | vs Raton NM | Won 69-0 |
September 29 | vs Bushland | Lost 56-49 |
October 6 | vs Dalhart | Won 28-8 |
October 13 | OPEN | OPEN |
October 20 | vs Borger | Won 50-29 |
October 27 | vs Estacado | Lost 21-10 |
November 3 | at Levelland | Lost 69-28 |
November 10 | OPEN | OPEN |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Fabens |
Won 53-3 |
AREA FINALS |
vs Stephenville |
Lost 63-34 |
ANDREWS | ||
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | vs SA Lake View | Won 75-21 |
September 8 | vs Lubbock High | Won 59-28 |
September 15 | at Levelland | Won 47-31 |
September 22 | vs Monohans | Lost 41-37 |
September 29 | vs Big Spring | Won 55-8 |
October 6 | vs Lubbock Coronado |
Lost 48-21 |
October 13 | at San Elizario | Won 70-0 |
October 20 | vs Fabens | Won 56-14 |
October 27 | vs Clint Mountain View | Won 65-21 |
November 3 | vs Clint | Won 42-30 |
November 10 | OPEN | OPEN |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Borger |
Won 48-21 |
AREA FINALS |
vs Decatur |
Lost 55-48 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Chaparral NM | Won 21-20 |
September 8 | at Santa Teresa NM | Won 34-13 |
September 15 | vs EP Austin | Won 36-21 |
September 22 | OPEN | OPEN |
September 29 | vs Tornillo | Won 50-8 |
October 6 | vs Silver City NM |
Won 42-8 |
October 13 | at Fabens | Lost 45-37 |
October 20 | vs Clint Mountain View | Won 21-14 |
October 27 | vs EP Cathedral |
Won 39-14 |
November 3 | at Andrews | Lost 42-30 |
November 10 | vs San Elizario | Won 49-12 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Levelland |
Lost 28-7 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | vs El Paso High |
Lost 14-11 |
September 8 | at EP Austin |
Lost 35-12 |
September 15 | vs EP Irvin |
Won 35-16 |
September 22 | at Tornillo |
Won 54-32 |
September 29 | vs Denver City |
Lost 20-14 |
October 6 | OPEN |
OPEN |
October 12 | Lost 42-0 | |
October 20 | at Clint | Lost 21-14 |
October 27 | vs Andrews | Lost 65-21 |
November 3 | at San Elizario | Won 56-0 |
November 10 | vs Fabens | Won 30-29 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Estacado |
Lost 45-0 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at EP Riverside |
Won 20-6 |
September 8 | vs Clint Horizon |
Won 13-0 |
September 15 | vs EP Jefferson |
Lost 35-18 |
September 22 | vs Pecos |
Lost 14-13 |
September 29 | vs EP Cathedral |
Lost 20-14 |
October 6 | at Anthony |
Won 46-0 |
October 13 | vs Clint |
Won 45-37 |
October 20 | at Andrews |
Lost 56-14 |
October 27 | vs San Elizario |
Won 40-7 |
November 3 | OPEN |
OPEN |
November 10 | Lost 30-29 | |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Pampa |
Lost 53-3 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | vs EP Austin |
Lost 58-10 |
September 8 | at Gadsen NM |
Lost 40-9 |
September 15 | at El Paso High |
Lost 42-0 |
September 22 | at EP Cathedral |
Lost 46-14 |
September 29 | at Anthony |
Lost 30-0 |
October 6 | vs Tornillo |
Lost 15-8 |
October 13 | vs Andrews |
Lost 70-0 |
Ocotober 20 | OPEN |
OPEN |
October 27 | at Fabens |
Lost 40-7 |
November 3 | Lost 56-0 | |
November 10 | at Clint |
Lost 49-12 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | vs Vernon | Won 45-6 |
September 8 | vs Lub. Monterey | Won 42-17 |
September 15 | at Dennison | Lost 24-23 |
September 22 | vs Argyle | Lost 56-7 |
September 29 | at Brownfield | Won 50-7 |
October 6 | OPEN |
OPEN |
October 13 | vs Brownwood | Won 45-38 |
Ocotober 20 | at Big Spring | Won 42-6 |
October 27 | vs Snyder | Won 27-7 |
November 3 | OPEN |
OPEN |
November 10 | at Stephenville | Lost 33-20 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Decatur |
Lost 48-34 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Ama. Caprock |
Lost 38-18 |
September 8 | at Sweetwater |
Lost 56-20 |
September 15 | at Monohans |
Lost 45-20 |
September 22 | vs Canyon |
Lost 35-7 |
September 29 | at Andrews |
Lost 55-8 |
October 6 | vs Graham |
Lost 54-7 |
October 13 | vs Snyder | Lost 40-13 |
Ocotober 20 | Lost 42-6 | |
October 27 | at Stephenville | Lost 71-0 |
November 3 | vs Brownwood | Lost 56-2 |
November 10 | OPEN |
OPEN |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | vs Canyon | Won 60-20 |
September 8 | vs Graham |
Lost 54-49 |
September 15 | at Liberty Hill | Lost 70-49 |
September 22 | at Alvarado | Won 21-7 |
September 29 | vs Giddings | Won 20-14 |
October 6 | OPEN |
OPEN |
October 13 | Lost 45-38 | |
Ocotober 20 | vs Stephenville | Lost 28-21 |
October 27 | vs Alvin Shadow Creek | Won 28-21 |
November 3 | at Big Spring |
Won 56-2 |
November 10 | vs Snyder | Won 47-25 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs WF Hirschi |
Lost 44-34 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | vs Mid. Greenwood | Lost 14-7 |
September 8 | vs Muleshoe | Won 37-34 |
September 15 | at Seminole | Lost 40-0 |
September 22 | vs Sweetwater | Lost 45-7 |
September 29 | at Levelland | Lost 26-21 |
October 6 | at Perryton |
Lost 26-22 |
October 13 | vs Big Spring |
Won 40-13 |
Ocotober 20 | OPEN |
OPEN |
October 27 | Lost 27-7 | |
November 3 | vs Stephenville | Lost 49-20 |
November 10 | at Brownwood |
Lost 47-25 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Argyle |
Lost 56-21 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | vs Cleburne | Won 53-20 |
September 8 | at Springtown | Won 41-13 |
September 15 | vs Everman | Won 34-21 |
September 22 | at Decatur | Won 41-20 |
September 29 | at Graham |
Lost 30-14 |
October 6 | vs Lub. Monterey |
Lost 20-17 |
October 13 | OPEN |
OPEN |
Ocotober 20 | at Brownwood |
Won 28-21 |
October 27 | vs Big Spring |
Won 71-0 |
November 3 | at Snyder | Won 49-20 |
November 10 | Won 33-20 | |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Sanger |
Won 52-13 |
AREA FINALS |
vs Pampa |
Won 63-34 |
REGIONAL SEMI-FINALS |
vs Argyle |
Won 31-28 |
REGIONAL FINALS STATE 1/4 FINALS |
vs WF Hirschi |
Won 31-21 |
STATE SEMI-FINALS |
vs #7 KENNEDALE |
Lost 54-28 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | vs Lucas Lovejoy | Won 42-21 |
September 8 | vs La Grange | Won 70-0 |
September 15 | at Celina | Won 49-34 |
September 22 | vs Abilene Wylie | Won 56-7 |
September 29 | at Paris | Won 27-7 |
October 6 | OPEN |
OPEN |
October 13 | vs Decatur | Won 62-21 |
October 20 | vs Gainesville | Won 56-13 |
October 27 | at Sanger | Won 42-14 |
November 3 | vs WF Hirschi | Won 37-19 |
November 10 | at Burkburnett | Won 63-3 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Snyder |
Won 56-21 |
AREA FINALS |
vs Levelland |
Won 66-8 |
REGIONAL SEMI-FINALS |
vs Stephenville |
Lost 31-28 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | vs Iowa Park | Lost 49-21 |
September 8 | at Bridgeport | Won 21-20 |
September 15 | vs Vernon | Lost 36-28 |
September 22 | at Graham | Lost 63-17 |
September 29 | vs Mineral Wells | Lost 35-28 |
October 6 | OPEN |
OPEN |
October 13 | at Gainesville | Lost 46-21 |
October 20 | vs Sanger | Lost 49-21 |
October 27 | vs WF Hirschi | Lost 43-17 |
November 3 | at Decatur | Lost 69-49 |
November 10 | vs Argyle | Lost 63-3 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | vs Springtown | Won 69-35 |
September 8 | at Alvarado | Won 28-21 |
September 15 | vs Midlothian Heritage | Lost 35-21 |
September 22 | vs Stephenville | Lost 41-20 |
September 29 | at Bridgeport | Won 61-28 |
October 6 | OPEN |
OPEN |
October 13 | at Argyle | Lost 62-21 |
October 20 | vs WF Hirschi | Lost 69-36 |
October 27 | at Gainesville | Won 65-51 |
November 3 | vs Burkburnett | Won 69-49 |
November 10 | at Sanger | Won 65-21 |
BI-DISTRICT FINALS |
Won 48-34 | |
AREA FINALS |
vs Andrews |
Won 55-48 |
REGIONAL SEMI-FINALS |
vs WF Hirschi |
Lost 58-28 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | vs Pottsboro | Lost 35-33 |
September 8 | at Iowa Park | Won 45-41 |
September 15 | vs Bridgeport | Won 53-28 |
September 22 | at Springtown | Lost 56-17 |
September 29 | at Van Alstyne | Lost 31-25 |
October 6 | OPEN |
OPEN |
October 13 | vs Burkburnett | Won 46-21 |
October 20 | at Argyle | Lost 56-13 |
October 27 | vs Decatur | Lost 65-51 |
November 3 | vs Sanger | Lost 56-44 |
November 10 | at WF Hirschi | Lost 41-21 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Graham | Lost 55-14 |
September 8 | at Denton | Lost 28-21 |
September 15 | at Krum | Won 49-7 |
September 22 | vs Bridgeport | Won 37-35 |
September 29 | vs Midlothian Heritage | Lost 62-13 |
October 6 | OPEN |
OPEN |
October 13 | vs WF Hirschi | Lost 49-21 |
October 20 | at Burkburnett | Won 49-21 |
October 27 | vs Argyle | Lost 42-14 |
November 3 | at Gainesville | Won 56-44 |
November 10 | vs Decatur | Lost 65-21 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Stephenville |
Lost 52-13 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | Dal. Life Oak Cliff | Won 48-0 |
September 8 | Waxahachie Life | Won 56-0 |
September 15 | vs Graham | Lost 42-35 |
September 22 | vs Perryton | Won 60-0 |
September 29 | vs Breckenridge | Won 58-20 |
October 6 | OPEN |
OPEN |
October 13 | at Sanger | Won 49-21 |
October 20 | at Decatur | Won 69-36 |
October 27 | vs Burkburnett | Won 43-17 |
November 3 | at Argyle | Lost 37-19 |
November 10 | vs Gainesville | Won 41-21 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Brownwood |
Won 44-34 |
AREA FINALS |
at Estacado |
Won 41-17 |
REGIONAL SEMI-FINALS |
vs Decatur |
Won 58-28 |
REGIONAL FINALS STATE 1/4 FINALS |
vs Stephenville |
Lost 31-21 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | vs Clyde | Lost 49-32 |
September 8 | at Mid Greenwood | Lost 49-14 |
September 15 | at Muleshoe | Won 42-13 |
September 22 | vs Levelland | Lost 51-19 |
September 29 | vs Abilene Wylie | Lost 50-7 |
October 6 | at Kermit | Won 66-41 |
October 13 | vs Denver City | Lost 16-12 |
October 20 | OPEN | OPEN |
October 27 | at Perryton | Lost 33-20 |
November 3 | vs Dalhart | Lost 35-21 |
November 10 | at Bushland | Lost 66-21 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Canadian | Lost 47-23 |
September 8 | vs Ama Caprock | Lost 52-49 |
September 15 | at Borger | Won 49-28 |
September 22 | vs Ama Palo Duro | Won 42-21 |
September 29 | at Pampa | Won 56-49 |
October 6 | vs Levelland | Won 48-20 |
October 13 | at Perryton | Won 51-18 |
October 20 | vs Dalhart | Won 51-0 |
October 27 | OPEN | OPEN |
November 3 | at Denver City | Won 21-7 |
November 10 | vs Brownfield | Won 66-21 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Greenwood |
Won 33-14 |
AREA FINALS |
vs Godley |
Won 58-20 |
REGIONAL SEMI-FINALS |
vs Seminole |
Won 49-36 |
REGIONAL FINALS STATE 1/4 FINALS |
vs Graham |
Lost 69-41 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | vs Borger | Lost 28-27 |
September 8 | at Spearman | Won 36-20 |
September 15 | at River Road | Won 36-29 |
September 22 | at Vernon | Lost 46-7 |
September 29 | vs Friona | Lost 28-21 |
October 6 | vs Pampa | Lost 28-8 |
October 13 | OPEN | OPEN |
October 20 | at Bushland | Lost 51-0 |
October 27 | at Denver City | Lost 30-7 |
November 3 | vs Brownfield | Won 35-21 |
November 10 | at Perryton | Lost 33-7 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Seminole |
Lost 43-6 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | vs Midland Trinity | Won 42-12 |
September 8 | vs Littlefield | Won 41-30 |
September 15 | vs Fort Stockton | Lost 27-17 |
September 22 | vs Kermit | Won 23-21 |
September 29 | vs Clint Mountain View | Won 20-14 |
October 6 | vs Idalou | Lost 22-19 |
October 13 | at Brownfield | Won 16-12 |
October 20 | vs Perryton | Lost 36-14 |
October 27 | at Dalhart | Won 30-7 |
November 3 | vs Bushland | Lost 21-7 |
November 10 | OPEN | OPEN |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Monohans |
Lost 41-21 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Dumas | Lost 42-7 |
September 8 | vs Pampa | Lost 35-0 |
September 15 | vs Canadian | Lost 36-0 |
September 22 | at WF Hirschi | Lost 60-0 |
September 29 | at Borger | Lost 28-8 |
October 6 | vs Snyder | Won 26-22 |
October 13 | vs Bushland | Lost 51-18 |
October 20 | at Denver City | Won 36-14 |
October 27 | vs Brownfield | Won 33-20 |
November 3 | OPEN | OPEN |
November 10 | at Dalhart | Won 33-7 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Sweetwater |
Lost 60-14 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Kermit | Lost 17-15 |
September 8 | vs SA Lake View | Won 34-27 |
September 15 | vs Denver City | Won 27-17 |
September 22 | at Uvalde | Lost 40-14 |
September 29 | at Greenwood | Lost 38-0 |
October 6 | vs Pecos | Lost 41-6 |
October 13 | at Lamesa | Won 26-14 |
October 20 | vs Sweetwater | Lost 41-7 |
October 27 | OPEN | OPEN |
November 3 | at Seminole | Lost 41-7 |
November 10 | vs Monohans | Lost 49-13 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | vs Dimmitt | Won 43-13 |
September 8 | at New Deal | Lost 54-13 |
September 15 | vs L. Roosevelt | Won 49-12 |
September 22 | at Slaton | Won 49-21 |
September 29 | OPEN | OPEN |
October 6 | at Sweetwater | Lost 69-7 |
October 13 | vs Fort Stockton | Lost 26-14 |
October 20 | at Seminole | Lost 38-6 |
October 27 | vs Monohans | Lost 49-20 |
November 3 | at Greenwood | Lost 43-20 |
November 10 | vs Pecos | Won 54-49 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Snyder | Won 14-7 |
September 8 | vs Brownfield | Won 49-14 |
September 15 | at Shallowater | Lost 54-34 |
September 22 | at SA Lake View | Won 53-27 |
September 29 | vs Fort Stockton | Won 38-0 |
October 6 | at Seminole | Lost 35-32 |
October 13 | vs Monohans | Lost 27-21 |
October 20 | OPEN | OPEN |
October 27 | at Pecos | Won 56-42 |
November 3 | vs Lamesa | Won 43-20 |
November 10 | at Sweetwater | Lost 48-23 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Bushland |
Lost 33-14 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Wall | Lost 50-13 |
September 8 | vs Canyon | Won 23-21 |
September 15 | vs Big Spring | Won 45-20 |
September 22 | at Andrews | Won 41-37 |
September 29 | vs Seminole | Lost 30-13 |
October 6 | OPEN | OPEN |
October 13 | at Greenwood | Won 27-21 |
October 20 | vs Pecos | Won 28-21 |
October 27 | at Lamesa | Won 49-20 |
November 3 | vs Sweetwater | Won 45-27 |
November 10 | at Fort Stockton | Won 49-13 |
BI-DISTRICT FINALS |
at Denver City |
Won 41-21 |
AREA FINALS |
vs Graham |
Lost 56-14 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | vs Brady | Won 57-27 |
September 8 | vs Kermit | Won 23-21 |
September 15 | at Alpine | Won 21-16 |
September 22 | at Fabens | Won 14-13 |
September 29 | vs Sweetwater | Lost 63-30 |
October 6 | at Fort Stockton | Won 41-6 |
October 13 | vs Seminole | Lost 57-6 |
October 20 | at Monohans | Lost 28-21 |
October 27 | vs Greenwood | Lost 56-42 |
November 3 | OPEN | OPEN |
November 10 | at Lamesa | Lost 54-49 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Lubbock High | Lost 20-17 |
September 8 | at Idalou | Won 36-10 |
September 15 | vs Snyder | Won 40-0 |
September 22 | vs Ama.River Road | Won 56-0 |
September 29 | at Monohans | Won 30-13 |
October 6 | vs Greenwood | Won 35-32 |
October 13 | at Pecos | Won 57-6 |
October 20 | vs Lamesa | Won 38-6 |
October 27 | at Sweetwater | Won 28-27 |
November 3 | vs Fort Stockton | Won 41-7 |
November 10 | OPEN | OPEN |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Dalhart |
Won 43-6 |
AREA FINALS |
vs Iowa Park |
Won 29-27 |
REGIONAL SEMI-FINALS |
vs Bushland |
Lost 49-36 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Wichita Falls | Won 35-10 |
September 8 | vs Big Spring | Won 56-20 |
September 15 | vs SA Lake View | Won 52-21 |
September 22 | at Snyder | Won 45-7 |
September 29 | at Pecos | Won 63-30 |
October 6 | vs Lamesa | Won 69-7 |
October 13 | OPEN | OPEN |
October 20 | at Fort Stockton | Won 41-7 |
October 27 | vs Seminole | Lost 28-27 |
November 3 | at Monohans | Lost 45-27 |
November 10 | vs Greenwood | Won 48-23 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Perryton |
Won 60-14 |
AREA FINALS |
vs Vernon |
Won 32-28 |
REGIONAL 1/4-FINALS |
vs Graham |
Lost 48-28 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Mineral Wells | Lost 47-33 |
September 8 | vs Burkburnett | Lost 21-20 |
September 15 | at Gainesville | Lost 53-28 |
September 22 | at Sanger | Lost 37-35 |
September 29 | vs Decatur | Lost 61-28 |
October 6 | vs FW Benbrook | Won 41-37 |
October 13 | at Graham | Lost 62-7 |
October 20 | vs Krum | Won 21-14 |
October 27 | at Vernon | Won 37-36 |
November 3 | vs Iowa Park | Lost 52-17 |
November 10 | OPEN | OPEN |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Godley |
Lost 32-28 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | vs Sanger | Won 55-14 |
September 8 | at Brownwood | Won 54-49 |
September 15 | at WF Hirschi | Won 42-35 |
September 22 | vs Burkburnett | Won 63-17 |
September 29 | vs Stephenville | Won 30-14 |
October 6 | at Big Spring | Won 54-7 |
October 13 | vs Bridgeport | Won 62-7 |
October 20 | OPEN | OPEN |
October 27 | at Krum | Won 47-7 |
November 3 | vs Vernon | Won 63-12 |
November 10 | at Iowa Park | Won 49-21 |
BI-DISTRICT FINALS |
at Hillsboro |
Won 59-7 |
AREA FINALS |
vs Monohans |
Won 56-14 |
REGIONAL SEMI-FINALS |
vs Sweetwater |
Won 48-28 |
REGIONAL FINALS STATE 1/4 FINALS |
vs Bushland |
Won 69-41 |
STATE SEMI-FINALS |
vs #7 PLEASANT GROVE |
Lost 45-14 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Burkburnett | Won 49-21 |
September 8 | vs Gainesville | Lost 45-41 |
September 15 | at Childress | Lost 35-28 |
September 22 | at Mineral Wells | Won 42-40 |
September 29 | vs Holliday | Won 21-7 |
October 6 | vs Wall | Lost 42-14 |
October 13 | at Krum | Won 56-14 |
October 20 | vs Vernon | Won 43-24 |
October 27 | OPEN | OPEN |
November 3 | at Bridgeport | Won 52-17 |
November 10 | vs Graham | Lost 49-21 |
BI-DISTRICT FINALS |
Won 51-14 | |
AREA FINALS |
vs Seminole | Lost 29-27 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Pilot Point | Lost 35-14 |
September 8 | vs FW Wyatt | Lost 42-6 |
September 15 | vs Sanger | Lost 49-7 |
September 22 | at Lake Worth | Won 41-29 |
September 29 | at Carrollton Ranchview | Lost 42-28 |
October 6 | vs Texarkana Pleasant Grove | Lost 63-0 |
October 13 | vs Iowa Park | Lost 56-14 |
October 20 | at Bridgeport | Lost 21-14 |
October 27 | vs Graham | Lost 47-7 |
November 3 | OPEN | OPEN |
November 10 | at Vernon | Lost 60-32 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Abilene Wylie | Lost 45-6 |
September 8 | vs Altus OK | Lost 40-18 |
September 15 | at Burkburnett | Won 36-28 |
September 22 | vs Dalhart | Won 46-7 |
September 29 | vs Springtown | Won 44-29 |
October 6 | at Canadian | Lost 28-0 |
October 13 | OPEN | OPEN |
October 20 | at Iowa Park | Lost 43-24 |
October 27 | vs Bridgeport | Lost 37-36 |
November 3 | at Graham | Lost 63-12 |
November 10 | vs Krum | Won 60-32 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Glen Rose |
Won 42-28 |
AREA FINALS |
vs Sweetwater |
Lost 32-28 |
GODLEY | ||
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Ponder | Won 49-25 |
September 8 | at Midlothian Heritage | Lost 45-28 |
September 15 | at Grandview | Lost 42-6 |
September 22 | vs Aubrey | Lost 45-13 |
September 29 | OPEN | OPEN |
October 6 | at Bridgeport | Lost 41-37 |
October 13 | at Waxahachie Life | Lost 28-24 |
October 21 | vs Glen Rose | Lost 56-6 |
October 27 | at Venus | Won 51-28 |
November 3 | at Hillsboro | Lost 35-6 |
November 10 | vs Godley | Lost 64-32 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Grandview | Lost 33-19 |
September 8 | vs Waco Connally | Won 30-16 |
September 15 | at Mineral Wells | Won 51-20 |
September 22 | vs Carrollton Ranchview | Won 72-14 |
September 29 | vs Lake Worth | Won 52-0 |
October 6 | OPEN | OPEN |
October 13 | vs Venus | Won 68-0 |
October 20 | at FW Benbrook | Won 56-6 |
October 27 | vs Godley | Won 69-35 |
November 3 | at Waxahachie Life | Won 55-34 |
November 10 | vs Hillsboro | Won 55-34 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Vernon |
Lost 42-28 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | vs Whitney | Lost 48-26 |
September 8 | at FW Trimble Tech | Won 40-23 |
September 15 | vs Lake Worth | Won 34-0 |
September 22 | vs FW Castleberry | Won 54-0 |
September 29 | at Ferris | Won 48-21 |
October 6 | OPEN | OPEN |
October 13 | vs Hillsboro | Won 40-34 |
October 20 | vs Waxahachie Life | Won 37-14 |
October 27 | at Glen Rose | Lost 69-35 |
November 3 | vs Venus | Won 69-10 |
November 10 | at FW Benbrook | Won 64-32 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Bridgeport |
Won 32-28 |
AREA FINALS |
vs Bushland |
Lost 58-20 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Clifton | Won 20-14 |
September 8 | vs Grandview | Lost 49-17 |
September 15 | at Whitney | Lost 34-26 |
September 22 | vs Gatesville | Lost 31-7 |
September 29 | vs Willis Point | Lost 34-22 |
October 6 | OPEN | OPEN |
October 13 | at Godley | Lost 40-34 |
October 20 | vs Venus | Won 51-7 |
October 27 | at Waxahachie Life | Lost 49-33 |
November 3 | vs FW Benbrook | Won 35-6 |
November 10 | at Glen Rose | Lost 48-13 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Graham |
Lost 59-7 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Dallas Madison | Won 21-6 |
September 8 | vs Dallas Adamson | Won 28-7 |
September 15 | vs Quinlan Ford | Lost 42-3 |
September 22 | at North Dallas | Won 14-7 |
September 29 | at Dallas Carter | Lost 55-6 |
October 6 | OPEN | OPEN |
October 13 | at Glen Rose | Lost 68-0 |
October 20 | at Hillsboro | Lost 51-7 |
October 27 | vs FW Benbrook | Lost 51-28 |
November 3 | at Godley | Lost 69-10 |
November 10 | vs Waxahachie Life | Lost 47-0 |
All schedules are subject to change
CLICK HERE TO E-MAIL SCHEDULES/SCORES/RESULTS
September 1 | at Tyler Grace | Lost 48-28 |
September 8 | at WF Hirschi | Lost 56-0 |
September 15 | vs Melissa | Lost 50-29 |
September 22 | vs Canton | Won 20-14 |
September 29 | at Dallas Lincoln | Won 34-17 |
October 6 | OPEN | OPEN |
October 13 | at FW Benbrook | Won 28-24 |
October 20 | at Godley | Lost 37-14 |
October 27 | vs Hillsboro | Won 49-33 |
November 3 | vs Glen Rose | Lost 55-34 |
November 10 | at Venus | Won 47-0 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Iowa Park |
Lost 51-14 |