2018 TEXAS REGION I CLASS AAA
SOFTBALL SCHEDULES
Childress | Idalou | Alpine | Ballinger | Clyde | Bangs | Breckenridge | Bowie |
Dimmitt | Littlefield | Crane | Grape Creek | Coahoma | Brady | Brock | Boyd |
River Road | Muleshoe | Kermit | Reagan County | Colorado City | Coleman | Cisco | City View |
Tulia | Roosevelt | Presidio | Sonora | Merkel | Comanche | Eastland | Henrietta |
Shallowater | Tornillo | TLC Academy | Stanton | Dublin | Millsap | Holliday | |
Slaton
|
Wall | Jim Ned | Early | Peaster | Jacksboro | ||
Tolar | Nocona | ||||||
Paradise | |||||||
All Schedules are subject to change
MAR 20 | vs River Road | Lost 20-1 |
MAR 24 | vs Tulia | Won 13-5 |
MAR 27 | vs Dimmitt | Won 16-0 |
MAR 30 | vs Tulia | Won 22-16 |
APR 3 | vs River Road | Lost 18-3 |
APR 7 | vs Tulia | Won 17-3 |
APR 10 | No District Game | |
APR 16 | vs Dimmitt | Won 17-3 |
APR 16 | vs Dimmitt | Won 22-9 |
APR 23 | vs River Road | Lost 24-0 |
BI-DISTRICT FINALS- 1 |
vs Idalou |
Lost 14-4 |
BI-DISTRICT FINALS- 2 |
vs Idalou |
Lost 13-0 |
All Schedules are subject to change
MAR 20 | vs Tulia | Lost 35-18 |
MAR 24 | vs River Road | Lost 22-2 |
MAR 27 | vs Childress | Lost 16-0 |
MAR 30 | vs River Road | Lost 21-3 |
APR 3 | vs Tulia | Lost 39-13 |
APR 7 | vs River Road | Lost 18-0 |
APR 10 | No District Game | |
APR 14 | vs Childress | Lost 17-3 |
APR 16 | vs Childress | Lost 22-9 |
APR 21 | vs Tulia | Lost 16-1 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Shallowater |
Lost 29-1 |
MAR 20 | vs Childress | Won 20-1 |
MAR 24 | vs Dimmitt | Won 22-2 |
MAR 27 | vs Tulia | Won 11-1 |
MAR 31 | vs Dimmitt | Won 21-3 |
APR 3 | vs Childress | Won 18-3 |
APR 7 | vs Dimmitt | Won 18-0 |
APR 10 | No District Game | |
APR 13 | vs Tulia | Won 26-2 |
APR 19 | vs Tulia | Won 21-0 |
APR 23 | vs Childress | Won 24-0 |
BI-DISTRICT FINALS- 1 |
vs Roosevelt |
Won 11-0 |
BI-DISTRICT FINALS- 2 |
vs Roosevelt |
Won 10-2 |
AREA FINALS- 1 |
vs Ballinger |
Won 9-2 |
AREA FINALS- 2 |
vs Ballinger |
Won 19-1 |
REGIONAL 1/4-FINALS- 1 |
vs Shallowater |
Won 5-3 |
REGIONAL 1/4-FINALS- 2 |
vs Shallowater |
Won 2-0 |
REGIONAL SEMI-FINALS- 1 |
vs Clyde | Lost 17-0 |
REGIONAL SEMI-FINALS- 2 |
vs Clyde | Lost 2-0 |
MAR 20 | vs Dimmitt | Won 35-18 |
MAR 24 | vs Childress | Lost 13-5 |
MAR 27 | vs River Road | Lost 11-1 |
MAR 30 | vs Childress | Lost 22-16 |
APR 2 | vs Dimmitt | Won 39-13 |
APR 7 | vs Childress | Lost 17-3 |
APR 10 | No District Game | |
APR 13 | vs River Road | Lost 26-2 |
APR 19 | vs River Road | Lost 21-0 |
APR 21 | vs Dimmitt | Won 16-1 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Slaton |
Lost 23-1 |
MAR 21 | vs Muleshoe | Lost 7-6 |
MAR 24 | vs Roosevelt | Lost 10-7 |
MAR 27 | vs Slaton | Lost 16-11 |
MAR 30 | vs Shallowater | Lost 16-11 |
APR 2 | vs Littlefield | Won 17-16 |
APR 7 | vs Muleshoe | Lost 12-9 |
APR 10 | vs Roosevelt | Won 8-4 |
APR 13 | vs Slaton | Won 13-4 |
APR 17 | vs Shallowater | Lost 17-0 |
APR 21 | vs Littlefield | Won 25-8 |
DIST SEEDING | vs Roosevelt | Won 3-2 |
BI-DISTRICT FINALS- 1 |
vs Childress |
Won 14-4 |
BI-DISTRICT FINALS- 2 |
vs Childress |
Won 13-0 |
AREA FINALS- 1 |
vs Wall |
Lost 6-1 |
AREA FINALS- 2 |
vs Wall |
Lost 20-7 |
MAR 20 | vs Shallowater | Lost 19-6 |
MAR 24 | vs Muleshoe | Won 19-13 |
MAR 27 | vs Roosevelt | Lost 12-11 |
MAR 31 | vs Slaton | Lost 17-4 |
APR 2 | vs Idalou | Lost 17-16 |
APR 6 | vs Shallowater | Lost 14-2 |
APR 10 | vs Muleshoe | Won 7-2 |
APR 13 | vs Roosevelt | Won 15-12 |
APR 16 | vs Slaton | Lost 5-1 |
APR 21 | vs Idalou | Lost 25-8 |
MAR 20 | vs Idalou | Won 7-6 |
MAR 24 | vs Littlefield | Lost 19-13 |
MAR 27 | vs Shallowater | Lost 12-6 |
MAR 31 | vs Roosevelt | Lost 12-2 |
APR 2 | vs Slaton | Lost 14-3 |
APR 7 | vs Idalou | Won 12-9 |
APR 10 | vs Littlefield | Lost 7-2 |
APR 13 | vs Shallowater | Lost 19-9 |
APR 16 | vs Roosevelt | Lost 5-3 |
APR 20 | vs Slaton | Won 8-3 |
MAR 20 | vs Slaton | Lost 7-4 |
MAR 24 | vs Idalou | Won 10-7 |
MAR 27 | vs Littlefield | Won 12-11 |
MAR 31 | vs Muleshoe | Won 12-2 |
APR 2 | vs Shallowater | Lost 19-5 |
APR 6 | vs Slaton | Lost 12-10 |
APR 10 | vs Idalou | Lost 8-4 |
APR 13 | vs Littlefield | Lost 15-12 |
APR 16 | vs Muleshoe | Won 5-3 |
APR 21 | vs Shallowater | Lost 15-11 |
DIST SEEDING | vs Idalou | Lost 3-2 |
BI-DISTRICT FINALS- 1 |
vs River Road |
Lost 11-0 |
BI-DISTRICT FINALS- 2 |
vs River Road |
Lost 10-2 |
All schedules are subject to change
MAR 20 | vs Littlefield | Won 19-6 |
MAR 24 | vs Slaton | Won 13-6 |
MAR 27 | vs Muleshoe | Won 12-6 |
MAR 30 | vs Idalou | Won 16-11 |
APR 2 | vs Roosevelt | Won 19-5 |
APR 6 | vs Littlefield | Won 14-2 |
APR 10 | vs Slaton | Won 8-7 |
APR 13 | vs Muleshoe | Won 19-9 |
APR 16 | vs Idalou | Won 17-0 |
APR 21 | vs Roosevelt | Won 15-11 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Dimmitt |
Won 29-1 |
AREA FINALS- 1 |
vs Presidio |
Won 9-4 |
AREA FINALS- 2 |
vs Presidio |
Lost 8-7 |
AREA FINALS- 3 |
vs Presidio |
Won 6-5 |
REGIONAL 1/4-FINALS- 1 |
vs River Road | Lost 5-3 |
REGIONAL 1/4-FINALS- 2 |
vs River Road | Lost 2-0 |
MAR 20 | vs Roosevelt | Won 7-4 |
MAR 24 | vs Shallowater | Lost 13-6 |
MAR 27 | vs Idalou | Won 16-11 |
MAR 30 | vs Littlefield | Won 17-4 |
APR 2 | vs Muleshoe | Won 14-3 |
APR 6 | vs Roosevelt | Won 12-10 |
APR 10 | vs Shallowater | Lost 8-7 |
APR 13 | vs Idalou | Lost 13-4 |
APR 16 | vs Littlefield | Won 5-1 |
APR 20 | vs Muleshoe | Lost 7-3 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Tulia |
Won 23-1 |
AREA FINALS- 1 |
vs Alpine |
Lost 13-3 |
AREA FINALS- 2 |
vs Alpine |
Lost 13-2 |
All schedules are subject to change
MAR 16 | vs Crane | Won 27-0 |
MAR 20 | vs Tornillo | Won 15-0 |
MAR 23 | vs Kermit | Won 14-3 |
MAR 27 | vs Presidio | Won 11-2 |
APR 3 | vs Tornillo | Won 31-4 |
APR 6 | vs Crane | Won 16-0 |
APR 10 | No District Game | |
APR 13 | vs Kermit | Won 20-0 |
APR 16 | vs Presidio | Won 22-1 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Grape Creek |
Won 10-0 |
AREA FINALS- 1 |
vs Slaton |
Won 13-3 |
AREA FINALS- 2 |
vs Slaton |
Won 13-2 |
REGIONAL 1/4-FINALS- 1 |
vs Wall |
Won 27-12 |
REGIONAL 1/4-FINALS- 2 |
vs Wall |
Lost 16-15 |
REGIONAL 1/4-FINALS- 3 |
vs Wall |
Won 12-9 |
REGIONAL SEMI-FINALS- 1 |
vs Brock | Lost 10-0 |
REGIONAL SEMI-FINALS- 2 |
vs Brock | Lost 22-8 |
MAR 16 | vs Alpine | Lost 27-0 |
MAR 20 | No District Game | |
MAR 23 | vs Tornillo | Won 20-6 |
MAR 27 | vs Kermit | Lost 20-10 |
MAR 29 | vs Presidio | Lost 15-0 |
APR 6 | vs Alpine | Lost 16-0 |
APR 10 | No District Game | |
APR 13 | vs Tornillo | Won 16-6 |
APR 16 | vs Kermit | Lost 18-3 |
APR 20 | vs Presidio | Lost 17-5 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Wall |
Lost 13-3 |
MAR 16 | vs Tornillo | Won 24-0 |
MAR 20 | vs Kermit | Won 12-0 |
MAR 23 | No District Game | |
MAR 27 | vs Alpine | Lost 11-2 |
MAR 29 | vs Crane | Won 15-0 |
APR 3 | vs Kermit | Won 12-5 |
APR 6 | vs Tornillo | Won 10-0 |
APR 13 | No District Game | |
APR 16 | vs Alpine | Lost 22-1 |
APR 20 | vs Crane | Won 17-5 |
BI-DISTRICT FINALS- 1 |
Won 11-1 | |
BI-DISTRICT FINALS- 2 |
Won 8-1 | |
AREA FINALS- 1 |
vs Shallowater |
Lost 9-4 |
AREA FINALS- 2 |
vs Shallowater |
Won 8-7 |
AREA FINALS- 3 |
vs Shallowater |
Lost 6-5 |
BALLINGER | REAGAN COUNTY |
All schedules are subject to change
MAR 16 | vs Sonora | Won 14-5 |
MAR 19 | vs Reagan County | Won 11-1 |
MAR 23 | vs Wall | Lost 8-0 |
MAR 29 | vs Grape Creek | Won 10-4 |
APR 2 | vs SA TLCA | Won 25-0 |
APR 3 | vs Sonora | Won 17-1 |
APR 7 | vs Reagan County | Won 15-5 |
APR 13 | vs Wall | Lost 9-5 |
APR 16 | vs SA TLCA | Won 13-3 |
APR 20 | vs Grape Creek | Lost 7-5 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Kermit |
Won 18-8 |
AREA FINALS- 1 |
vs River Road |
Lost 9-2 |
AREA FINALS- 2 |
vs River Road |
Lost 19-1 |
SAN ANGELO GRAPE CREEK LADY EAGLES
All schedules are subject to change
MAR 15 | vs Wall | Lost 20-4 |
MAR 19 | vs SA TLCA | Won 15-5 |
MAR 23 | vs Reagan County | Lost 7-1 |
MAR 27 | vs Sonora | Won 16-12 |
MAR 29 | vs Ballinger | Lost 10-4 |
APR 3 | vs Wall | Lost 20-1 |
APR 7 | vs SA TLCA | Won 28-4 |
APR 13 | vs Reagan County | Lost 7-6 |
APR 16 | vs Sonora | Won 16-6 |
APR 20 | vs Ballinger | Won 7-5 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Alpine |
Lost 10-0 |
All schedules are subject to change
MAR 16 | vs SA TLCA | Won 13-3 |
MAR 19 | vs Ballinger | Lost 11-1 |
MAR 23 | vs Grape Creek | Won 7-1 |
MAR 27 | vs Wall | Lost 11-4 |
MAR 29 | vs Sonora | Won 11-9 |
APR 3 | vs SA TLCA | Won 12-6 |
APR 7 | vs Ballinger | Lost 15-5 |
APR 13 | vs Grape Creek | Won 7-6 |
APR 16 | vs Wall | Lost 10-0 |
APR 20 | vs Sonora | Won 12-4 |
BI-DISTRICT FINALS- 1 |
vs Presidio |
Lost 11-1 |
BI-DISTRICT FINALS- 2 |
vs Presidio |
Lost 8-1 |
All schedules are subject to change
MAR 16 | vs Ballinger | Lost 14-5 |
MAR 19 | vs Wall | Lost 23-1 |
MAR 23 | vs SA TLCA | Won 18-15 |
MAR 27 | vs Grape Creek | Lost 16-12 |
MAR 29 | vs Reagan County | Lost 11-9 |
APR 3 | vs Ballinger | Lost 17-1 |
APR 7 | vs Wall | Lost 11-0 |
APR 13 | vs SA TLCA | Won 16-14 |
APR 16 | vs Grape Creek | Lost 16-6 |
APR 20 | vs Reagan County | Lost 12-4 |
SAN ANGELO TEXAS LEADERSHIP CHARTER ACADEMY LADY EAGLES
All schedules are subject to change
MAR 16 | vs Reagan County | Lost 13-3 |
MAR 19 | vs Grape Creek | Lost 15-5 |
MAR 23 | vs Sonora | Lost 18-15 |
MAR 29 | vs Wall | Lost 14-0 |
APR 2 | vs Ballinger | Lost 25-0 |
APR 3 | vs Reagan County | Lost 12-6 |
APR 7 | vs Grape Creek | Lost 28-4 |
APR 13 | vs Sonora | Lost 16-14 |
APR 16 | vs Ballinger | Lost 13-3 |
APR 20 | vs Wall | Lost 24-0 |
All schedules are subject to change
MAR 15 | vs Grape Creek | Won 20-4 |
MAR 19 | vs Sonora | Won 23-1 |
MAR 23 | vs Ballinger | Won 8-0 |
MAR 27 | vs Reagan County | Won 11-4 |
MAR 29 | vs SA TLCA | Won 14-0 |
APR 3 | vs Grape Creek | Won 20-1 |
APR 7 | vs Sonora | Won 11-0 |
APR 13 | vs Ballinger | Won 9-5 |
APR 16 | vs Reagan County | Won 10-0 |
APR 20 | vs SA TLCA | Won 24-0 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Crane |
Won 13-3 |
AREA FINALS- 1 |
vs Idalou |
Won 6-1 |
AREA FINALS- 2 |
vs Idalou |
Won 20-7 |
REGIONAL 1/4-FINALS- 1 |
vs Alpine |
Lost 27-12 |
REGIONAL 1/4-FINALS- 2 |
vs Alpine |
Won 16-15 |
REGIONAL 1/4-FINALS- 3 |
vs Alpine |
Lost 12-9 |
CLYDE |
All schedules are subject to change
MAR 12 | vs Jim Ned | Won 13-3 |
MAR 20 | vs Stanton | Won 24-1 |
MAR 23 | vs Colorado City | Won 6-4 |
MAR 27 | vs Merkel | Won 17-0 |
MAR 29 | vs Coahoma | Won 6-1 |
APR 3 | vs Jim Ned | Won 16-3 |
APR 6 | vs Stanton | Won 14-0 |
APR 13 | vs Colorado City | Won 10-0 |
APR 17 | vs Merkel | Won 3-1 |
APR 20 | vs Coahoma | Lost 9-1 |
DIST SEEDING | vs Coahoma |
Won 1-0 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Coleman |
Won 27-0 |
AREA FINALS- 1 |
vs City View |
Won 2-0 |
AREA FINALS- 2 |
vs City View |
Won 6-4 |
AREA FINALS- 1 |
Won 10-5 | |
AREA FINALS- 2 |
Lost 6-2 | |
AREA FINALS- 3 |
Won 10-1 | |
REGIONAL SEMI-FINALS- 1 |
vs River Road | Won 17-0 |
REGIONAL SEMI-FINALS- 2 |
vs River Road | Won 2-0 |
REGIONAL FINALS STATE 1/4 FINALS |
vs Brock |
Lost 5-0 |
REGIONAL FINALS STATE 1/4 FINALS |
vs Brock |
Lost 13-3 |
All schedules are subject to change
MAR 16 | vs Colorado City | Won 5-3 |
MAR 20 | vs Jim Ned | Won 15-3 |
MAR 23 | vs Merkel | Won 4-0 |
MAR 27 | vs Stanton | Won 11-0 |
MAR 29 | vs Clyde | Lost 6-1 |
APR 3 | vs Colorado City | Won 11-5 |
APR 6 | vs Jim Ned | Won 5-1 |
APR 13 | vs Merkel | Won 3-1 |
APR 17 | vs Stanton | Won 10-0 |
APR 20 | vs Clyde | Won 9-1 |
DIST SEEDING | vs Clyde |
Lost 1-0 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Bangs |
Won 11-1 |
AREA FINALS- 1 |
vs Henrietta |
Lost 2-0 |
AREA FINALS- 2 |
vs Henrietta |
Lost 4-3 |
All schedules are subject to change
MAR 16 | vs Coahoma | Lost 5-3 |
MAR 20 | vs Merkel | Lost |
MAR 23 | vs Clyde | Lost 6-4 |
MAR 27 | vs Jim Ned | Won 14-5 |
MAR 29 | vs Stanton | Won 5-2 |
APR 3 | vs Coahoma | Lost 11-5 |
APR 6 | vs Merkel | Lost 9-7 |
APR 13 | vs Clyde | Lost 10-0 |
APR 17 | vs Jim Ned | Won 2-1 |
APR 20 | vs Stanton | Won 21-1 |
BI-DISTRICT FINALS- 1 |
vs Comanche |
Won 5-0 |
BI-DISTRICT FINALS- 2 |
vs Comanche |
Won 11-9 |
AREA FINALS- 1 |
vs Eastland |
Won 5-4 |
AREA FINALS- 2 |
vs Eastland |
Lost 5-4 |
AREA FINALS- 3 |
vs Eastland |
Won 6-3 |
REGIONAL 1/4-FINALS- 1 |
vs Clyde |
Lost 10-5 |
REGIONAL 1/4-FINALS- 2 |
vs Clyde |
Won 6-2 |
REGIONAL 1/4-FINALS- 3 |
vs Clyde |
Lost 10-1 |
All schedules are subject to change
MAR 13 | vs Stanton | Won 6-3 |
MAR 20 | vs Colorado City | Won |
MAR 23 | vs Coahoma | Lost 4-0 |
MAR 27 | vs Clyde | Lost 17-0 |
MAR 29 | vs Jim Ned | Lost 5-4 |
APR 3 | vs Stanton | Lost 12-8 |
APR 6 | vs Colorado City | Won 9-7 |
APR 13 | vs Coahoma | Lost 3-1 |
APR 17 | vs Clyde | Lost 3-1 |
APR 20 | vs Jim Ned | Won 5-1 |
BI-DISTRICT FINALS- 1 |
vs Early |
Won 4-1 |
BI-DISTRICT FINALS- 2 |
vs Early |
Won 13-6 |
AREA FINALS- 1 |
vs Brock |
Lost 5-3 |
AREA FINALS- 2 |
vs Brock |
Lost 13-1 |
All schedules are subject to change
MAR 13 | vs Merkel | Lost 6-3 |
MAR 20 | vs Clyde | Lost 24-1 |
MAR 23 | vs Jim Ned | Lost 5-3 |
MAR 27 | vs Coahoma | Lost 11-0 |
MAR 29 | vs Colorado City | Lost 5-2 |
APR 3 | vs Merkel | Won 12-8 |
APR 6 | vs Clyde | Lost 14-0 |
APR 14 | vs Jim Ned | Lost 8-5 |
APR 17 | vs Coahoma | Lost 10-0 |
APR 20 | vs Colorado City | Lost 21-1 |
All schedules are subject to change
MAR 12 | vs Clyde | Lost 13-3 |
MAR 20 | vs Coahoma | Lost 15-3 |
MAR 23 | vs Stanton | Won 5-3 |
MAR 27 | vs Colorado City | Lost 14-5 |
MAR 29 | vs Merkel | Won 5-4 |
APR 3 | vs Clyde | Lost 16-3 |
APR 6 | vs Coahoma | Lost 5-1 |
APR 14 | vs Stanton | Won 8-5 |
APR 17 | vs Colorado City | Lost 2-1 |
APR 20 | vs Merkel | Lost 5-1 |
All schedules are subject to change
MAR 20 | vs Early | Lost 12-7 |
MAR 23 | vs Comanche | Lost 9-7 |
MAR 26 | vs Dublin | Lost 13-6 |
MAR 29 | vs Brady | Won |
APR 3 | vs Coleman | Won 26-12 |
APR 10 | vs Comanche | Lost 7-0 |
APR 12 | vs Early | Lost 10-0 |
APR 13 | vs Dublin | Won 7-5 |
APR 17 | vs Brady | Won 14-7 |
APR 20 | vs Coleman | Lost 11-3 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Coahoma |
Lost 11-1 |
All schedules are subject to change
MAR 20 | vs Coleman | Won 7-3 |
MAR 23 | vs Early | Lost 10-0 |
MAR 26 | vs Comanche | Lost 14-5 |
MAR 29 | vs Bangs | Lost |
APR 3 | vs Dublin | Won 5-1 |
APR 10 | vs Early | Lost 1-0 |
APR 12 | vs Coleman | Lost 11-1 |
APR 13 | vs Comanche | Lost 8-1 |
APR 17 | vs Bangs | Lost 14-7 |
APR 20 | vs Dublin | Lost 17-6 |
All schedules are subject to change
MAR 20 | vs Brady | Lost 7-3 |
MAR 23 | vs Dublin | Lost 20-14 |
MAR 26 | vs Early | Lost 11-2 |
MAR 29 | vs Comanche | Lost 8-1 |
APR 3 | vs Bangs | Lost 26-12 |
APR 10 | vs Dublin | Won 16-0 |
APR 12 | vs Brady | Won 11-1 |
APR 13 | vs Early | Lost 22-2 |
APR 17 | vs Comanche | Lost 18-0 |
APR 20 | vs Bangs | Won 11-3 |
BI-DISTRICT FINALS |
vs Clyde |
Lost 27-0 |
All schedules are subject to change
MAR 20 | vs Dublin | Won 11-2 |
MAR 23 | vs Bangs | Won 9-7 |
MAR 26 | vs Brady | Won 14-5 |
MAR 29 | vs Coleman | Won 8-1 |
APR 3 | vs Early | Lost 5-2 |
APR 10 | vs Bangs | Won 7-0 |
APR 12 | vs Dublin | Won 9-0 |
APR 13 | vs Brady | Won 8-1 |
APR 17 | vs Coleman | Won 18-0 |
APR 20 | vs Early | Won 10-2 |
DIST SEEDING | vs Early |
Won 15-12 |
BI-DISTRICT FINALS- 1 |
Lost 5-0 | |
BI-DISTRICT FINALS- 2 |
Lost 11-9 |
All schedules are subject to change
MAR 20 | vs Comanche | Lost 11-2 |
MAR 23 | vs Coleman | Won 20-14 |
MAR 26 | vs Bangs | Won 13-6 |
MAR 29 | vs Early | Lost 21-1 |
APR 3 | vs Brady | Lost 5-1 |
APR 10 | vs Coleman | Lost 16-0 |
APR 12 | vs Comanche | Lost 9-0 |
APR 13 | vs Bangs | Lost 7-5 |
APR 17 | vs Early | Lost 18-5 |
APR 20 | vs Brady | Won 17-6 |
All schedules are subject to change
MAR 20 | vs Bangs | Won 12-7 |
MAR 23 | vs Brady | Won 10-0 |
MAR 26 | vs Coleman | Won 11-2 |
MAR 29 | vs Dublin | Won 21-1 |
APR 3 | vs Comanche | Won 5-2 |
APR 10 | vs Brady | Won 1-0 |
APR 12 | vs Bangs | Won 10-0 |
APR 13 | vs Coleman | Won 22-2 |
APR 17 | vs Dublin | Won 18-5 |
APR 20 | vs Comanche | Lost 10-2 |
DIST SEEDING | vs Comanche |
Lost 15-12 |
BI-DISTRICT FINALS- 1 |
vs Merkel |
Lost 4-1 |
BI-DISTRICT FINALS- 2 |
vs Merkel |
Lost 13-6 |
BRECKENRIDGE |
MILLSAP |
All schedules are subject to change
MAR 6 | vs Peaster | Lost 10-0 |
MAR 9 | vs Millsap | Won 12-0 |
MAR 12 | vs Cisco | Won 11-1 |
MAR 16 | No District Game | |
MAR 20 | vs Tolar | Won 7-3 |
MAR 23 | vs Brock | Lost 17-1 |
MAR 27 | vs Eastland | Lost 7-1 |
MAR 29 | vs Peaster | Lost 8-2 |
APR 3 | vs Millsap | Won 13-0 |
APR 6 | vs Cisco | Won 20-6 |
APR 9 | No District Game | |
APR 13 | vs Tolar | Won 10-2 |
APR 17 | vs Brock | Lost 16-0 |
APR 20 | vs Eastland | Lost 16-0 |
BI-DISTRICT FINALS- 1 |
vs Henrietta |
Lost 15-5 |
BI-DISTRICT FINALS- 2 |
vs Henrietta |
Lost 11-0 |
All schedules are subject to change
MAR 6 | No District Game | |
MAR 9 | vs Eastland | Won 5-0 |
MAR 12 | vs Peaster | Won 9-7 |
MAR 13 | vs Millsap | Won 21-3 |
MAR 20 | vs Cisco | Won 15-0 |
MAR 23 | vs Breckenridge | Won 17-1 |
MAR 27 | vs Tolar | Won 16-1 |
MAR 29 | No District Game | |
APR 3 | vs Eastland | Won 12-2 |
APR 6 | vs Peaster | Won 8-2 |
APR 9 | vs Millsap | Won 11-0 |
APR 13 | vs Cisco | Won 21-1 |
APR 17 | vs Breckenridge | Won 16-0 |
APR 20 | vs Tolar | Won 11-8 |
BI-DISTRICT FINALS- 1 |
vs Bowie |
Won 9-3 |
BI-DISTRICT FINALS- 2 |
vs Bowie |
Won 2-1 |
AREA FINALS- 1 |
vs Merkel |
Won 5-3 |
AREA FINALS- 2 |
vs Merkel |
Won 13-1 |
REGIONAL 1/4-FINALS |
vs Henrietta |
Won 3-1 |
REGIONAL SEMI-FINALS- 1 |
vs Alpine | Won 10-0 |
REGIONAL SEMI-FINALS- 2 |
vs Alpine | Won 22-8 |
REGIONAL FINALS STATE 1/4 FINALS |
vs Clyde |
Won 5-0 |
REGIONAL FINALS STATE 1/4 FINALS |
vs Clyde |
Won 13-3 |
STATE SEMI-FINALS |
vs Santa Gertrudis |
Lost 5-0 |
All schedules are subject to change
MAR 6 | vs Millsap | Won 14-4 |
MAR 9 | No District Game | |
MAR 12 | vs Breckenridge | Lost 11-1 |
MAR 13 | vs Tolar | Won 15-11 |
MAR 20 | vs Brock | Lost 15-0 |
MAR 23 | vs Eastland | Lost 11-0 |
MAR 26 | vs Peaster | Lost 13-2 |
MAR 29 | vs Millsap | Won 12-2 |
APR 3 | No District Game | |
APR 6 | vs Breckenridge | Lost 20-6 |
APR 9 | vs Tolar | Lost 10-0 |
APR 13 | vs Brock | Lost 21-1 |
APR 16 | vs Eastland | Lost 12-7 |
APR 20 | vs Peaster | Lost 9-4 |
All schedules are subject to change
MAR 6 | vs Tolar | Won 4-0 |
MAR 9 | vs Brock | Lost 5-0 |
MAR 12 | No District Game | |
MAR 13 | vs Peaster | Won 22-7 |
MAR 20 | vs Millsap | Won 10-3 |
MAR 23 | vs Cisco | Won 11-0 |
MAR 27 | vs Breckenridge | Won 8-1 |
MAR 29 | vs Tolar | Won 7-2 |
APR 3 | vs Brock | Lost 12-2 |
APR 6 | No District Game | |
APR 9 | vs Peaster | Lost 2-1 |
APR 13 | vs Millsap | Won |
APR 17 | vs Cisco | Won 12-7 |
APR 20 | vs Breckenridge | Won 16-0 |
BI-DISTRICT FINALS- 1 |
vs Paradise |
Won 5-0 |
BI-DISTRICT FINALS- 2 |
vs Paradise |
Won 6-0 |
AREA FINALS- 1 |
Lost 5-4 | |
AREA FINALS- 2 |
Won 5-4 | |
AREA FINALS- 3 |
Lost 6-3 |
All schedules are subject to change
MAR 6 | vs Cisco | Lost 14-4 |
MAR 9 | vs Breckenridge | Lost 12-0 |
MAR 12 | vs Tolar | Won 13-10 |
MAR 13 | vs Brock | Lost 21-3 |
MAR 20 | vs Eastland | Lost 10-3 |
MAR 23 | vs Peaster | Lost 16-1 |
MAR 27 | No District Game | |
MAR 29 | vs Cisco | Lost 12-2 |
APR 3 | vs Breckenridge | Lost 13-0 |
APR 6 | vs Tolar | Lost 16-12 |
APR 9 | vs Brock | Lost 11-0 |
APR 13 | vs Eastland | Lost |
APR 17 | vs Peaster | Lost 11-1 |
APR 20 | No District Game |
All schedules are subject to change
MAR 6 | vs Breckenridge | Won 10-0 |
MAR 9 | vs Tolar | Won 14-0 |
MAR 12 | vs Brock | Lost 9-7 |
MAR 13 | vs Eastland | Lost 22-7 |
MAR 20 | No District Game | |
MAR 23 | vs Millsap | Won 16-1 |
MAR 27 | vs Cisco | Won 13-2 |
MAR 29 | vs Breckenridge | Won 8-2 |
APR 3 | vs Tolar | Lost 4-3 |
APR 6 | vs Brock | Lost 8-2 |
APR 9 | vs Eastland | Won 2-1 |
APR 13 | No District Game | |
APR 17 | vs Millsap | Won 11-1 |
APR 20 | vs Cisco | Won 9-4 |
BI-DISTRICT FINALS- 1 |
vs City View |
Lost 12-11 |
BI-DISTRICT FINALS- 2 |
vs City View |
Won 5-4 |
BI-DISTRICT FINALS- 3 |
vs City View |
Lost 5-3 |
All schedules are subject to change
MAR 6 | vs Eastland | Lost 4-0 |
MAR 9 | vs Peaster | Lost 14-0 |
MAR 12 | vs Millsap | Lost 13-10 |
MAR 13 | vs Cisco | Lost 15-11 |
MAR 20 | vs Breckenridge | Lost 7-3 |
MAR 23 | No District Game | |
MAR 27 | vs Brock | Lost 16-1 |
MAR 30 | vs Eastland | Lost 7-2 |
APR 3 | vs Peaster | Won 4-3 |
APR 6 | vs Millsap | Won 16-12 |
APR 9 | vs Cisco | Won 10-0 |
APR 13 | vs Breckenridge | Lost 10-2 |
APR 17 | No District Game | |
APR 20 | vs Brock | Lost 11-8 |
All schedules are subject to change
MAR 6 | vs Holliday | Won 7-3 |
MAR 9 | vs Paradise | Lost 7-2 |
MAR 12 | vs City View | Lost 11-9 |
MAR 13 | vs Boyd | Lost 9-4 |
MAR 20 | vs Henrietta | Won 12-10 |
MAR 23 | vs Jacksboro | Won 12-6 |
MAR 27 | vs Nocona | Won 19-4 |
MAR 29 | vs Holliday | Won 13-2 |
APR 3 | vs Paradise | Won 5-4 |
APR 6 | vs Boyd | Lost 13-1 |
APR 10 | vs City View | Lost 10-0 |
APR 13 | vs Henrietta | Lost 8-0 |
APR 17 | vs Jacksboro | Won 6-3 |
APR 20 | vs Nocona | Won 15-0 |
DIST SEEDING | vs Paradise |
Lost 9-5 |
DIST SEEDING | vs Boyd |
Won 3-1 |
BI-DISTRICT FINALS- 1 |
vs Brock |
Lost 9-3 |
BI-DISTRICT FINALS- 2 |
vs Brock |
Lost 2-1 |
All schedules are subject to change
MAR 6 | vs Henrietta | Lost 9-5 |
MAR 9 | vs Jacksboro | Lost 14-11 |
MAR 12 | vs Holliday | Won 9-3 |
MAR 13 | vs Bowie | Won 9-4 |
MAR 20 | vs Paradise | Lost 6-3 |
MAR 23 | vs Nocona | Won 13-5 |
MAR 28 | vs City View | Lost 9-6 |
MAR 30 | vs Henrietta | Lost 15-1 |
APR 3 | vs Jacksboro | Won 12-6 |
APR 6 | vs Bowie | Won 13-1 |
APR 10 | vs Holliday | Won 9-4 |
APR 13 | vs Paradise | Won 2-1 |
APR 17 | vs Nocona | Won 19-1 |
APR 20 | vs City View | Lost 11-8 |
DIST SEEDING | vs Paradise |
Lost 5-0 |
DIST SEEDING | vs Bowie |
Lost 3-1 |
All schedules are subject to change
MAR 6 | vs Boyd | Won 9-5 |
MAR 9 | vs City View | Lost 5-4 |
MAR 12 | vs Jacksboro | Lost 16-4 |
MAR 13 | vs Nocona | Won 16-1 |
MAR 20 | vs Bowie | Lost 12-10 |
MAR 23 | vs Holliday | Lost 7-5 |
MAR 27 | vs Paradise | Won 7-4 |
MAR 30 | vs Boyd | Won 15-1 |
APR 3 | vs City View | Won 10-0 |
APR 6 | vs Nocona | Won 14-0 |
APR 10 | vs Jacksboro | Won 6-4 |
APR 13 | vs Bowie | Won 8-0 |
APR 17 | vs Holliday | Won 6-0 |
APR 20 | vs Paradise | Won 13-7 |
BI-DISTRICT FINALS- 1 |
vs Breckenridge |
Won 15-5 |
BI-DISTRICT FINALS- 2 |
vs Breckenridge |
Won 11-0 |
AREA FINALS- 1 |
vs Coahoma |
Won 2-0 |
AREA FINALS- 2 |
vs Coahoma |
Won 4-3 |
REGIONAL 1/4-FINALS |
vs Brock |
Lost 3-1 |
All schedules are subject to change
MAR 6 | vs Bowie | Lost 7-3 |
MAR 9 | vs Nocona | Won 15-0 |
MAR 12 | vs Boyd | Lost 9-3 |
MAR 13 | vs Paradise | Lost 2-0 |
MAR 20 | vs City View | Won 5-1 |
MAR 23 | vs Henrietta | Won 7-5 |
MAR 28 | vs Jacksboro | Lost 7-6 |
MAR 29 | vs Bowie | Lost 13-2 |
APR 3 | vs Nocona | Won 20-2 |
APR 6 | vs Paradise | Won 6-5 |
APR 10 | vs Boyd | Lost 9-4 |
APR 13 | vs City View | Won 15-5 |
APR 17 | vs Henrietta | Lost 6-0 |
APR 20 | vs Jacksboro | Won 5-4 |
All schedules are subject to change
MAR 6 | vs Paradise | Lost 13-7 |
MAR 9 | vs Boyd | Won 14-11 |
MAR 12 | vs Henrietta | Won 16-3 |
MAR 13 | vs City View | Won 11-10 |
MAR 20 | vs Nocona | Won 18-5 |
MAR 23 | vs Bowie | Lost 12-6 |
MAR 28 | vs Holliday | Won 7-6 |
MAR 30 | vs Paradise | Lost 3-1 |
APR 3 | vs Boyd | Lost 12-6 |
APR 6 | vs City View | Lost 7-1 |
APR 10 | vs Henrietta | Lost 6-4 |
APR 13 | vs Nocona | Won 12-8 |
APR 17 | vs Bowie | Lost 6-3 |
APR 20 | vs Holliday | Lost 5-4 |
All schedules are subject to change
MAR 6 | vs City View | Lost 25-4 |
MAR 9 | vs Holliday | Lost 15-0 |
MAR 13 | vs Henrietta | Lost 16-1 |
MAR 14 | vs Paradise | Lost 21-2 |
MAR 20 | vs Jacksboro | Lost 18-5 |
MAR 23 | vs Boyd | Lost 13-5 |
MAR 27 | vs Bowie | Lost 19-4 |
MAR 30 | vs City View | Lost 13-1 |
APR 3 | vs Holliday | Lost 20-2 |
APR 6 | vs Henrietta | Lost 14-0 |
APR 10 | vs Paradise | Lost 15-0 |
APR 13 | vs Jacksboro | Lost 12-8 |
APR 17 | vs Boyd | Lost 19-1 |
APR 20 | vs Bowie | Lost 15-0 |
All schedules are subject to change
MAR 6 | vs Jacksboro | Won 13-7 |
MAR 9 | vs Bowie | Won 7-2 |
MAR 13 | vs Holliday | Won 2-0 |
MAR 14 | vs Nocona | Won 21-2 |
MAR 20 | vs Boyd | Won 6-5 |
MAR 23 | vs City View | Won 5-1 |
MAR 27 | vs Henrietta | Lost 7-4 |
MAR 30 | vs Jacksboro | Won 3-1 |
APR 3 | vs Bowie | Lost 5-4 |
APR 6 | vs Holliday | Lost 6-5 |
APR 10 | vs Nocona | Won 15-0 |
APR 13 | vs Boyd | Lost 2-1 |
APR 17 | vs City View | Lost 4-2 |
APR 20 | vs Henrietta | Lost 13-7 |
DIST SEEDING | vs Boyd |
Won 5-0 |
DIST SEEDING | vs Bowie |
Won 9-5 |
BI-DISTRICT FINALS- 1 |
vs Eastland |
Lost 5-0 |
BI-DISTRICT FINALS- 2 |
vs Eastland |
Lost 6-0 |
WICHITA FALLS CITY VIEW LADY MUSTANGS
All schedules are subject to change
MAR 6 | vs Nocona | Won 25-4 |
MAR 9 | vs Henrietta | Won 5-4 |
MAR 12 | vs Bowie | Won 11-9 |
MAR 13 | vs Jacksboro | Lost 11-10 |
MAR 20 | vs Holliday | Lost 5-1 |
MAR 23 | vs Paradise | Lost 5-1 |
MAR 28 | vs Boyd | Won 9-6 |
MAR 30 | vs Nocona | Won 13-1 |
APR 3 | vs Henrietta | Lost 10-0 |
APR 6 | vs Jacksboro | Won 7-1 |
APR 10 | vs Bowie | Won 10-0 |
APR 13 | vs Holliday | Lost 15-5 |
APR 17 | vs Paradise | Won 4-2 |
APR 20 | vs Boyd | Won 11-8 |
BI-DISTRICT FINALS- 1 |
vs Peaster |
Won 12-11 |
BI-DISTRICT FINALS- 2 |
vs Peaster |
Lost 5-4 |
BI-DISTRICT FINALS- 3 |
vs Peaster |
Won 5-3 |
AREA FINALS- 1 |
vs Clyde |
Lost 2-0 |
AREA FINALS- 2 |
vs Clyde |
Lost 6-4 |